کَل اگر طبیب بودی ….. سَرِ خود دوا نمودی!

کَل اگر طبیب بودی ….. سَرِ خود دوا نمودی!

آقای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز پنج‌شنبه، ۲۰ آذرماه ۹۹، در جریان سفر خود به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان ، در یک مراسم رژه نظامی در کنار الهام علی‌اف، همتای آذربایجانی خود ، بخشی از موسیقی فولکلور «آراز آراز» را خواند که شامل خطابه هایی به رود ارس می باشد، اما به وضوح عبور از خط قرمز مردم ملی گرا و میهن دوست ایران زمین یعنی حفظ تمامیت ارضی ایران زمین، بود.

از طرفی ، اینکه این موسیقی محلی چه معنی و مفهومی دارد، ملاک قضاوت نخواهد بود، اما وقتی از زبان رئیس جمهور کشوری بیرون می آید، نشانه ی خط مشی فکری اوست که بر زبان رانده می شود و دیگر به عنوان یک موسیقی محلی از آن یاد نخواهد شد. از طرف دیگر، کتیبه های تاریخی و نوشتار مورخان معروف تاریخ باستان ذکر حقایق و شواهدی هستند که اگر امروزه هر قوم یا ملتی در پی بازپسگیری سرزمین باستانی خود باشد، جهان تحت تاثیر جدایی طلبی، خشونت، جنگ و خونریزی عظیمی قرار خواهد گرفت. این موضوع زمانی جالب می شود که، به طور مثال، مردم سرزمین پارس در قرن ۲۱ میلادی مدعی در اختیار گرفتن سرزمین های امپراطوری خود باشند! یعنی درگیری با بیش از ۲۰ کشور در سه قاره ی آسیا، آفریقا و اروپا. با این استدلال به راحتی سخنان اخیر ریاست جمهوری ترکیه در خاک کشوری که تا همین چند دهه ی اخیر اراضی کشور ایران بوده است، زیر سوال خواهد رفت.

همچنین اظهارات نسنجیده و مداخله‌جویانه در مراسم جشن پیروزی جمهوری آذربایجان بر ارمنستان، باز هم صلاحیت مقام ریاست جمهوری را از شخص اردوغان زیر سوال برد. سوابق کلامی رئیس جمهور فعلی ترکیه به مانند آرزوی خواندن نماز پیروزی در مسجد اموی دمشق، حاکی از خوی طماع و توسعه‌طلبانه اوست.

متاسفانه وضعیت کنونی و منزوی گونه ی نظام جمهوری اسلامی در کشور ایران ، به کوتاه فکران، سلطه طلبان و ستیزه جویان این فرصت را می دهد تا دندان طمع به کشور عزیزمان ایران تیز کنند.

گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا ضمن محکوم نمودن هرگونه دخالت در امور کشور ایران توسط شخصیت های سیاسی بیگانه، اعلام می دارد که حفظ تمامیت ارضی ایران از خطوط قرمز مردم فهیم، هوشیار و میهن دوست ایران می باشد و با انواع نقض حقوق شهروندان ایرانی مقابله خواهد نمود.

در همین راستا گروه وحدت ملی، از هم پیمانان، هموندان داخلی و خارجی خود و از تمام نیروهای دموکرات و ملی تقاضا دارد که بر علیه بیانات اخیر و غیر حرفه ای آقای اردوغان موضع گرفته و یک جبهه واحد در برابر هر نوع مداخله خارجی در امور ایران و هر نوع نغمه های جداجویی تشکیل بدهند و در آخر به آقای اردوغان پیشنهاد می دهد که به جای دخالت در امور داخلی همسایه گان و ایجاد تنش در منطقه، کمی از عاقبت قاسم سلیمانی فرمانده ی سابق سپاه قدس عبرت گرفته و به مسائل و مشکلات درونی کشور خود بپردازد و تمهیدی برای تحریم های احتمالی ایالت متحده در قبال سیاست های اشتباه خارجی خود بیاندیشد.                                                             پاینده باد ایران و ایرانی

مدیر سیاسی گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا – دکتر فریبرز صارمی هامبورگ ۱۱ دسامبر ۲۰۲۰

تلفن : ۰۰۴۹۱۷۱۶۰۱۲۸۶۶  وبلاگ : https://wahdatemelli.info/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *