سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه جمهوری اسلامی تهران را خطرناک کرده است.

راهبرد فشار حداکثری آمریکا، جمهوری اسلامی را تضعیف و اقتصاد آنرا فلج کرده است اما باعث شده این کشور خطرناک تر هم بشود. در واقع آمریکا تهران را مجبور کرده با روش های نامتعارف و نامتقارن که مقابله با آن دشوار میباشد به سیاست آمریکا و عربستان پاسخ بگوید‌‌. Sun Tzu  نویسنده کتاب ۲۵۰۰ ساله “هنر جنگ” حتی در زمان چین باستان از ارزش جنگ های نامتقارن – چگونگی برتری نیروهای کوچکتر مانند پارنیزان ها یا پهبادهای امروزی بر نیروهای بزرگتری مانند ارتشی های مجهز با جت های جنگنده فوق مدرن آگاه بود. او یادآور میشود که برای دشمن باید راه فراری باقی گذاشت و به درستی توصیه می کرد که یک دشمن مایوسی مانند جمهوری اسلامی را به سختی تحت فشار قرار ندهید.جمهوری اسلامی با حمله به بزرگترین تاسیسات نفتی جهان که بازارهای جهانی از ترکیه تا نیویورک را مختل کرد، آسیب پذیری اقتصاد جهانی را اثبات کرد.

دکترین دفاعی تهران دو سال مداوم پیام به غرب میباشد و یاد آوری این نکته که ایران ابزار آسیب زدن به آنها را در اختیار دارد. ایران این پیام را میفرستد که جنگ برای آمریکا میتواند پرهزینه باشد.استراتژی های نظامی ایران جواب داده است.

با کنار کشیدن آمریکا از مداخله در مسائل عراق، جمهوری اسلامی به برترین نیروی بانفوذ خارجی در این کشور تبدیل گردیده است. در ضمن ایران با نیروهای نیابتی خود در سوریه و لبنان نقشی تعیین کننده در سیاست این کشورها ایفا می نماید و کشورهایی مانند عربستان، امارات و اسرائیل را تهدید مینماید.کشور اسرائیل همیشه نگران استراتژی دفاعی و نظامی ایران در منطقه میباشد، همانطور که آخرین اشپیگل آلمان درج نموده ایران به یک قدرت هرمونیک منطقه ای تبدیل گردیده و سیاست خارجی آن در دست سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی میباشد و نه دولت آقای روحانی و برای غرب و آمریکا مطلوبتر است که مذاکرات سازنده ای با ایران داشته باشند تا صلح جهانی بخطر نیفتد.در اینجا گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا به ملت ایران این پیام را می دهد که برای تحولات بنیادی قائم به ذات خود باشند و بدون وابستگی خارجی به شیوه های نافرمانی مدنی و استراتژی مبارزه مردمی ادامه دهند زیرا جمهوری اسلامی از درون پوسیده ولی در منطقه بسیار قوی میباشد.

زنده باد ایران و مردم ایران

زنده باد یکپارچگی و وحدت ملی ایران

مدیر سیاسی و پژوهشگر روابط بین الملل دکتر فریبرز صارمی هامبورگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *