صادقانه و واقعبینانه مدافع حقوق ملت ایران می باشیم

نظریه گروه وحدت ملّی در مورد اظهارات

غیر واقعی نخست وزیر اسرائیل

 

نخست وزیر اسراییل می‌گوید اطلاعات تازه و شواهد قطعی در دست دارد که نشان می دهد ایران علیرغم ادعایش هم چنان برنامه ساخت سلاح هسته‌ای را حفظ کرده است.

نتانیاهو گفت ایران برنامه گسترده تحقیقاتی برای ساخت بمب اتمی در آینده را مخفیانه حفظ کرده است. او از وجود یک آرشیو مخفیانه اتمی در انباری در تهران خبر داد که دستگاه امنیتی اسراییل به وجود آن پی برده است.

نخست وزیر اسراییل می گوید که ما الان می توانیم ثابت کنیم که پروژه عماد یک برنامه فراگیر برای طراحی، ساخت و آزمایش سلاح های هسته ای بوده. نتانیاهو اضافه کرد، ایران در بالاترین سطوح برای پیشبرد برنامه هسته ای خود برنامه ریزی کرده است. وزیر امورخارجه آمریکا می گوید اسنادی که سازمان موساد اسراییل در مورد برنامه گسترده تحقیقاتی ایران برای ساخت بمب اتمی ارایه کرده موثق است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران اتهامات نخست وزیر اسراییل را نمایش مضحک تبلیغاتی خواند که جز دغل بازی کاری متاعی برای عرضه ندارد.

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه ایران عباس عراقچی گفت این که  نتانیاهو 10 روز مانده به اعلام تصمیم ترامپ در باره برجام این برنامه را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیر گذاری و آماده کردن ریاست جمهری آمریکا برای خارج شدن از برجام می باشد. با توجه به آنچه آقای نتانیاهو و آقای ترامپ بدون هر گونه مطلب حقیقی به جهانیان اظهار  می‌دارند خود مبین است که در آینده نه چندان دور، رودررویی نظامی میان ایران، آمریکا، اسراییل، عربستان و شاید روسیه بسیار امکان پذیر می باشد. نتیجه آن تخریب زیر بنای ایران، فروپاشی ایران و شاید هم در میان مدت تجزیه ایران می باشد.

از هم اکنون کشورهای دشمن منطقه ای ایران به نیروهای جداجو و تجزیه طلب در بلوچستان، کردستان و حتی خوزستان سلاح برای جنگهای نامتقارن با دولت مرکزی توزیع می نمایند. با وجود آنکه گروه وحدت ملّی ایرانیان طرفدار نظامی سکولار و پارلمانی می باشد و نقض فاحش حقوق بشر در ایران را محکوم می‌نماید اما در برابر تجاوز نظامی هر کشوری علیه ایران ایستادگی می نماید و ایمان به یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران دارد.

اظهارات غیر واقعی نخست وزیر اسراییل و تایید آن از طرف آقای ترامپ رییس جمهور آمریکا، سناریویی مانند سناریو بوش پسر قبل از حمله به عراق می‌باشد، که این حمله خسارات جبران ناپذیری برای عراق بوجود آورد، اختلافات قومی در عراق را دامن زد، ارتش ملی عراق منحل شد و باعث ظهور داعش در خاورمیانه گردید و از نظر سیاسی، ژیوپلیتیک، اقتصادی و نظامی خود آمریکا تضعیف شد که در شرایط کنونی می‌بینیم از نظر قدرت جهانی در افول کامل قرار گرفته است و دست به گریبان بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می باشد. در خاتمه باعث خوشحالی می‌باشد که اتحادیه اروپا اتهام های تازه اسراییل را دلیلی نمی‌بیند که بر پایه آن بتوان توافق اتمی با ایران را نقض کرد.

خانم فردریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قاطعانه عنوان نموده که به هیچ وجه توافق اتمی را نمی‌شود نقض نمود. موگرینی افزود که آژانس بین المللی انرژی اتمی، تنها سازمان مستقل است که ماموریت دارد بر پایبندی ایران به تعهدات اتمی نظارت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *