تحلیل کمپین نه به جمهوری اسلامی

تحلیل کمپین نه به جمهوری اسلامی

انجام هر گونه مذاکره ایالات متحده آمریکا .با جمهوری اسلامی به معنای بقای این رژیم خونخوار و متشنج کننده فضای امنیت منطقه می باشد چرا که سود مذاکره بیشتر این است که تحریم های علیه جمهوری اسلامی ضعیف تر شوند و همچنین روابط مالی و اقتصادی ایران با دنیا آزاد تر شود و چه بسا ایران دست از جنگ افروزی و تولید موشک برندارد و با توسعه تروریسم و یا اصطلاحاً هلال شیعه در منطقه راه را در پیش بگیرد. معنای دیگر مذاکره با جمهوری اسلامی، ادامه نقض حقوق بشر و بی عدالتی ها و سلب بیشتر آزادی های اجتماعی و سیاسی در ایران می باشد.

از طرف دیگر اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی، کل خاورمیانه و چه‌بسا کشورهای اطراف آن را تحت تاثیر منفی خود قرار داده و ضررهای زیادی به کشورهای عربی و همچنین اسرائیل وارد خواهد کرد. اما بهتر این است که راه سومی در قبال جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد، یعنی به وجود آمدن یک اجماع جهانی و پشتیبانی قوی سیاسی از نیروهای آزادی خواه،  به ویژه نیروهای ملی گرا و میهن پرست که دارای سیاست مستقل و عدم وابستگی بوده اند. با حمایت همه جانبه اقتصادی، سیاسی و تسلیحاتی، این نیروها تبدیل به یک تشکیلات فراگیر شده و موجبات به وجود آمدن یک شورای رهبری و همچنین همبستگی و یکپارچگی ملی را برای گذار از جمهوری اسلامی فراهم آورند تا در این صورت نظام ایده آل سکولار دموکرات پارلمانی بر کشور برقرارشود. به جای اینکه هر روز طوماری نگارش و امضاهای شخصیت ها بر پای آن نقش بندد.

اخیرا هم از طرف ۶۴۰ شخصیت سیاسی و مدنی، کمپین #نه_به_جمهوری_اسلامی در سراسر فضای مجازی تشکیل شده و خوشبختانه روزانه، ایرانیان خواهان آزادی به این کمپین اضافه می شوند.

گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا امیدوار است که این حرکت و این بیانیه ی امضا شده، یک حرکت اساسی باشد نه نمادین و کلیشه ای تا به‌زودی رهبران و مدیران تشکیلات مبارزین و سازماندهی نیروهای درون و برون مرزی انتخاب شوند. این گروه امید دارد تا این کمپین، صرفا جنبه اهرم فشار بر جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد تا آمریکا بتواند امتیازهای بیشتری از جمهوری اسلامی در مذاکرات بگیرد. چرا که کاخ سفید از زبان آقای جک سالیوان، مشاور امنیت ملی، اعلام کرده است که دیپلماسی غیر مستقیم با ایران را پیش می بریم.

در ظاهر، ایجاد این کمپین اقدام خوبی است اما کافی نیست. در کنار این اقدام می بایست تشکیلات فراگیر ملی به وجود آید تا در نتیجه آن، شبکه های درون مرزی برای وصل کردن شاخه ها به همدیگر و تبدیل اعتراضات صنفی به اعتراضات سیاسی و مردمی اقدام نماید. این چنین، شهروندان ایران زمین بعد از گذشت مدتها، شاهد تغییرات ریشه ای و اساسی گسترده ای در نظام سیاسی کشور خواهند بود و به صورت واقعی آزادی های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را درک خواهند نمود. پاینده باد ایران و ایرانی

شورایعالی گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا، دکتر فریبرز صارمی  هامبورگ -١۶ مارس ۲۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *