از حرکت‌های اندیشه ایِ چهل ساله به حرکت های عملی و مکانیزم های اجرایی درون مرزی

از حرکت‌های اندیشه ایِ چهل ساله به حرکت های عملی و مکانیزم های اجرایی درون مرزی

گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا مرکزیت هامبورگ و شبکه درون مرزی آن به ویژه در شهرهای مختلف خوزستان از نشست آنلاینِ حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) در چارچوب پیمان نوین ملی شاهزاده رضا پهلوی پشتیبانی می نماید و خود را آماده حرکت های عملی و مکانیزم های اجرایی برای سرنگونی جمهوری اسلامی می نماید. خطاب گروه وحدت ملی به عموم مردم ایران به ویژه آنانی که کاملا به هر نحوی خود را آماده ی گذار از جمهوری اسلامی می نمایند، می باشد. البته که برخی از هموطنان ایرانی به اشتباه منتظر تاثیر انتخابات گذشته ی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در این مسیر بودند. عده ای می انگاشتند که با حضور رونالد ترامپ جمهوری اسلامی رو به زوال بیشتری می آورد و حال که جو بایدن برنده ی این انتخابات شده ، رو به دلسری و یأس آورده اند. اما مسائل انکار ناپذیر این است که، همیشه سیاست های جهانی منافع خود را در نظر خواهند گرفت و به عنوان ابزارِ پیشبردِ برنامه ها، از دولت ها و کشورهای دیگر استفاده ی خود را می برند. ما ملت ایران بارها نشان داده ایم که به صورت عملی دست به تغییرات گسترده زده ایم. با امید به این واقعیت تاریخی، توصیه و خط مشی گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا همچنان حول اتحاد ملی و میهنی مردم ایران، اقدامات و اجرای مکانیزم های عملی درون مرزی می باشد. چرا که با روی کار آمدن جو بایدن، شاید روند مذاکرات با جمهوری اسلامی به گونه ای متفاوت از دولت رونالد ترامپ پی گیری شود اما در کل ، چیزی عاید خود مردم زخم خورده و محروم از آزادیِ ایران نمی شود.

همه می دانیم که حتی اگر قرار بر لغو تحریم ها باشد ، مدت زمان طولانی دیگری این امر عملی خواهد شد. مشتری های نفت، گاز و محصولات پتروشیمی ایران هم، مواد مورد نیاز خود را از کشورهای تولیدکننده ی دیگری تامین می کنند. در کل به واسطه ی سیاست های ضد ایرانی داخلی و سیاست های پر اشتباه و جنگ طلبانه ی خارجیِ جمهوری اسلامی، امروز اقتصاد کشور رو به نابودی کامل است و اعتراضات خیابانی مال باختگان سازمان بورس نیز شاهد این ماجراست. نکته ی قابل توجه دیگر اینکه، هر از چندگاهی شاهد گریختن عوامل نظام با سرمایه های ملی

مردم ایران هستیم. اگر با دقت به مسائل روز ایران دقت شود، مشاهده می کنیم که حتی قضاتِ قوه ی قضائیه به همراه خانواده به هر بهانه ای از کشور خارج شده و در کشورهای دیگر ساکن می شوند. به همین ترتیب عوامل قانونگذار، اجرایی و قضایی جمهوری اسلامی، خود، به پایانِ عمرِ این نظامِ ارتجاعیِ ناکار آمد واقف گردیده اند.

لذا با تکیه به جنبش های یکپارچه و گسترده در تمامی استانها و شهرها، اعتراضات و نافرمانی های مدنی، منطقی و به دور از خشونت عموم کارگران، کارمندان و حتی کسبه ، می توان امید داشت که پیروزی و ورود به فردایی آزاد، دور از دسترس نیست.

هم اکنون گروه وحدت ملی حرکت های زیادی در شهرهای مختلف ایران از نظر تبلیغاتی و روشن گری انجام داده است. به ویژه در شهرهای مختلف استان خوزستان مانند آبادان، اهواز، اندیمشک، شوشتر و در مسجد سلیمان. این گروه به طرفِ دیگر نیروها و سازمان هایی که به معنای واقعی، ایرانی هستند و تمامیت ارضی ایران را اولویت خود می دانند، دست هم پیمانی و دوستی دراز میکند تا این بار حرکت های عملی درون مرزی را گسترش بدهد و یک تشکیلات فراگیر و سازماندهی در داخل کشور ایجاد کند. چرا که با این وضعیت کمرشکن اقتصادی و اجتماعی در انتظار تظاهرات‌ و جنبش ها و خیزش های مجدد می رود تا این بار همگی سازماندهی داشته و این جنبش های اعتراضی و این خیزش ها سرکوب نشوند بلکه به یک هدف والا و عظیم که شکسته شدن ستون پایه ی دیکتاتوری جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است، دست یابیم.

 

مدیر سیاسی گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا – دکتر فریبرز صارمی هامبورگ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰

تلفن : ۰۰۴۹۱۷۱۶۰۱۲۸۶۶  وبلاگ : https://wahdatemelli.info/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *