زمان بر انداختن جمهوری اسلامی رسیده است

اعتراضات اخیر که در واکنش به سه برابر نمودن قیمت بنزین آغاز گردید ، به روشنی دامنه ای به مراتب گسترده تر پیدا نمود و ده ها هزار نفر در بیش از نود شهر ایران شعارهای کوبنده ای علیه حکومت ولایت فقیه سر دادند.

دو سال پیش ، هواداران جمهوری اسلامی و بقای آن شعارهائی مانند ” اصلاح طلب ، اصولگرا ، دیگر تمام ماجرا ” و “بر اندازیم” سر دادند ولی نظام آن را جدی نگرفت. هیچ چیز به اندازه شعارها و ابعاد نا آرامی های همین چند روز گذشته نمی توانست نشان دهد که الگوی حاکم برای تغییر وضعیت و تعیین مسیر آینده بطور بنیادین عوض شده است. اعتراضات دو سال پیش، جغرافیای سیاسی و صف بندی نیروهای سیاسی ایران را تغییر داد. موافقان حفظ جمهوری اسلامی که در حداقل می باشند و اکثریت جامعه که خواهان نظام سکولار و پارلمانی بر پایه میثاقهای جهانی حقوق بشر می باشند. یک نکته تقریباً غیر تأمل مناقشه به نظر می رسد: الگوی مبارزه با جمهوری اسلامی از بنیان تغییر کرده و آنچه که مایه مرزبندی است، اصل ولایت فقیه و جمهوری اسلامی می باشد یا باید موافق حفظ جمهوری اسلامی بود و یا خواهان بر انداختن آن و جایگزینی یک نظام سیاسی تازه. تقریباً برای نزدیک به چهار دهه جمهوری اسلامی بر دلایل و روشهای مختلف موفق شده بود گفتمانی را بر جامعه مسلط کند که بر اساس آن ، نه تنها بهترین راه ، بلکه تنها راه حل مشکلات و اعمال تغییرات برای بهبود وضعیت، اقدام بر هر نوع عمل سیاسی صرفاً در چارچوب قدرت مستقر  و  بدون خروج محدوده های مجاز جمهوری اسلامی قلمداد می شد و ایرانیان داخل فاقد برخورداری از یک روحیه انقلابی بودند. اما به نظر می رسد در سایه بر آمدن نسلی تازه، پویا و انقلابی و نیز تحولات  داخلی و منطقه ای و بین المللی از جمله سیاست ماجراجویانه خارجی جمهوری اسلامی و تحریمهای اعمال شده، الگوی چارچوب نظام، کارائی خود را از دست داده است و تلاشی برای حفظ یا سرنگونی جمهوری اسلامی اصلی ترین ویژگی الگوی جدید باشد.

ما نیروهای سیاسی خارج از کشور می بایستی در کمک برای بوجود آمدن یک تشکیلات فراگیر ملی درون مرزی با ایرانیان مبارز داخل، همکاری و آرایش نوینی برای تسریع مبارزات در راه فروپاشی جمهوری اسلامی بنمائیم.

در کوتاهترین زمان می بایستی یک شورای مقتدر ملی از شخصیت های سیاسی و نظامی درون و برون مرزی تشکیل تا داخل و خارج به هم صیقل تا در دوران گذار به وحدت ملی یکپارچکی و تمامیت ارضی کشور خدشه ای وارد نگردد.

در اینجا به اطلاع می رسانم که هفتمین سمینار پژوهشی گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا – مرکزیت هامبورگ در تاریخ 16 ژانویه 2020 رأس ساعت 15:00 در هتل Reichs hof هامبورگ برگزار می گردد. بعد از اینکه چندین بار از شخصیتهای جمهوری خواه دعوت بعمل آوردیم.

اینبار از بانو هایده توکلی و جناب افشار مختاری نمایندگان حزب مشروطه ایران – لیبرال دموکرات که بزرگترین جریان و سازمان طرفدار پادشاهی مشروطه پارلمانی می باشد دعوت نموده تا در مورد ” برای نجات ایران چه باید کرد ” و ” مکانیزم های اجرائی عبور از جمهوری اسلامی ” سخنرانی ، بحث و تبادل نظر گردد.

در روزهای آینده اطلاعیه و فراخوان این سمینار در سطح شمال آلمان جهت اطلاع بیشتر ایرانیان بخش خواهد گردید.

 

زنده باد ایران و مردم ایران

زنده باد یکپارچگی و وحدت ملی ایران

گروه وحدت ملی ایرانیان اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *